הרצאות ומפגשים בנושא טכנולוגיה לגיל השלישי.

לגלות את העולם בגיל השלישי בלי לזוז מהכורסה!

עולם רחב מלא ידע ואפשרויות פתוח בפנינו, אך ישנם אנשים, בעיקר בני הגיל השלישי, שאינם מכירים את השפה. השפה הטכנולוגית איננה ידידותית פעמים רבות, ולבני הגיל השלישי קשה להתחבר ולא רק להם.  פייסבוק, להפעיל סלולר, לשלוח הודעות, תמונות, להעלות פוסט, לקנות באינטרנט, למצוא מידע רפואי, להוריד סרטים, לדעת מה קורה בחשבון הבנק, איזה מחשב לקנות? וסלולר? 

בהרצאה נבדוק מהן התועלות והיתרונות שהשימוש בטכנולוגיה מעמיד לרשותנו, כיצד האמצעים הטכנולוגיים מסייעים לנו להישאר "מחוברים" לאנשים, למידע ולשירותים נחוצים, וכיצד נהנה מגישה אל כל אלה בלי לצאת מהבית, וב"קליק" אחד. נשמע מדוע אין צורך לפחד מחידושים, אלא להיפך, נלמד כיצד ניתן לשלם באמצעותם חשבונות, להזמין תורים ולשוחח עם הנכדים, ומה יש לטכנולוגיה להציע לנו בתחום התרבות, משחקי החברה ואפילו האהבה.

2.jpeg

תקשורת בעידן החדש

כאשר המוח משתנה, כך גם התקשורת. למרבה המזל, כלי תקשורת חדשניים בהחלט יכולים לעזור. חוסר תקשורת יכול לגרום למבוגר להיות מתוסכל, בודד, מדוכא, ותלותי.

בהרצאה נעימה וידידותית נלמד איזה כלים טכנולוגיים יכולים לגשר על הפער שנוצר בין המבוגר לסביבתו כדי להחזיר אותו לעצמאות.

נארה כיצד אפשר לקבל ולשלוח הודעות, תמונות וסרטונים, לדבר בשיחת וידאו, למצוא חברים או בני משפחה שעיבדנו איתם את הקשר ואיך כמובן לשמור על קשר עם הקרובים. נקבל כלים איך להצטרף לקהילות עם תחומי עניין משותפים וליצור קשרים חדשים.

WhatsApp Image 2019-02-04 at 11.12.04.jp

צרכנות נבונה ברשת

האוכלוסייה העולמית גדלה. הפופולאריות של קניות מקוונות ממשיכות לעלות. נראה שזה בלתי נמנע שהאזרחים הוותיקים הם אלו שיעצבו את העתיד של המסחר האלקטרוני.

באמצעות קניות באינטרנט, האזרחים הוותיקים יכולים לחסוך זמן וכסף בנוחות זאת מבלי לזוז מהבית. חנויות בתוך קניונים סובלות מתורים ארוכים, עומס וצפיפות במגרשי חניה - שלושה דברים שרוב האזרחים הוותיקים חשים אי נוחות מהם ולפיכך מורידים הגעה למקום.

עם זאת, יש לומר, האזרחים הוותיקים לא גדלו עם האינטרנט.

עבור חלקם, קניות באינטרנט מהוות סיטואציה אשר גורמת לאיום ובלבול. נושאים הקשורים לגיל המבוגר, יכולים גם להפוך את הקניות המקוונות ללא מעשיות כמו בעיות בראייה, אובדן שמיעה ו/או אובדן מיומנויות מוטוריות.

ההרצאה שאני מעבירה על רכישות באינטרנט, מכילה מידע שימושי ומעשי ונותנת משאבים רבים ומגוונים אשר יעזרו לאזרחים הוותיקים לקנות באופן בטיחותי וחסכוני באינטרנט, להוריד פחדים מלהיכנס לעולם הרחב והמתקיים בעת הזו שבעתיד רק יצמח עוד ועוד, ויאפשר להם הבנה איך פועלים בעולם חדש להם אך באופן ידידותי כולל הסברים, דוגמאות ויישומים.

safemoney-ipm-featured.jpg